Potřebujeme rodinu

Prostřednictvím této rubriky se Krajský úřad Karlovarského kraje snaží najít možnost pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří zprostředkovat náhradní rodinnou péči.Prostřednictvím této rubriky se Krajský úřad Karlovarského kraje snaží najít možnost pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří zprostředkovat náhradní rodinnou péči.

Příběh Robíka

Upozornění

Náhradní rodinnou péči lze zprostředkovat pouze žadatelům, kteří jsou zařazeni v evidenci žadatelů vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny vedené některým z krajských úřadů v rámci ČR. O konečném zprostředkování náhradní rodinné péče rozhoduje Krajský úřad Karlovarského kraje se souhlasem krajského úřadu, v jehož evidenci jsou žadatelé zařazeni.
Údaje o dětech jsou anonymizované.  Bližší údaje o dětech nelze sdělovat po telefonu, krajský úřad je poskytne žadatelům až při osobním seznámení s dokumentací dítěte. 

Jak to funguje?

1. V případě, že jste žadatel zařazený do evidence osob vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny kteréhokoliv krajského úřadu v rámci ČR a máte zájem o zprostředkování náhradní rodinné péče ke konkrétnímu dítěti z této rubriky, kontaktujte pracovnici pro náhradní rodinnou péči Krajského úřadu Karlovarského kraje Ing. Julii Nesilovskou na tel. čísle 354 222 546, případně prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Té sdělíte Vaše kontaktní údaje.

2. Následně budou na krajský úřad, v jehož evidenci jste vedeni jako osoby vhodné stát se osvojiteli nebo pěstouny, zaslány informace o dítěti. Pracovníci příslušného krajského úřadu posoudí Váš záměr a následně vyhodnotí, zda zašlou Krajskému úřadu Karlovarského kraje Vaší dokumentaci k faktickému projednání.

3. Pokud se tak stane, pracovníci Krajského úřadu Karlovarského kraje svolají pracovní skupinu pro projednání dětí vhodných do náhradní rodinné péče a v kruhu odborníků rozhodnou, zda jste pro dítě vhodnými osvojiteli/pěstouny, či nikoliv.

 

Aktuálně hledáme rodinu pro:

Vládík (nar. 10/2019)

Vládík se narodil o pár týdnů dříve, ale v péči přechodné pěstounky svůj vývoj rychle dohnal. Dnes je to vymazlený, klidný a pohodářský chlapeček tmavě hnědých vlásků, hnědých očí a lehce snědé pleti. Vládík je zdravý, prospívá ukázkově, moc rád spinká a jí, má rád houpání v náručí, sociální kontakt a zpívání před usnutím. Rád si prohlíží dění kolem sebe, „povídá si“, hlasitě se směje, miluje koupání a hru s chrastítkem. Maminka o svého chlapečka pečovat nemůže, v úvaze je proto pěstounská péče nebo poručenství.


Pavlík (nar. 7/2019)


Pavlík se narodil o pár týdnů dříve do těžké rodinné situace. Rodiče se v tu dobu rozcházeli, maminka měla starosti se staršími dětmi a na péči o Pavlíka již nestačila. Pavlík našel náruč u pěstounů na přechodnou dobu, ale nyní již potřebuje stabilní zázemí. U rodičů se situace spíše zhoršuje, chlapce nenavštěvují, neptají se na něj, návrat do rodiny nelze předpokládat, sociální pracovnice spíše zvažují, že v budoucnu bude vhodné pro Pavlíka ustanovit poručníka, který by jej zastupoval namísto rodičů. Pediatr si Pavlíka chválí, protože je šikovný a chybějící týdny nejsou ve vývoji patrné. Pavlík je droboučký, má tmavé vlásky i oči a neodolatelný úsměv, má rád dovádění v bazénu a rád se chová. Pomozte nám pro Pavlíka nalézt náhradní rodinu.


Martinka (nar. 7/2019)

Hledáme rodinu pro dívenku, která přišla na svět jako nedonošené miminko a začátek měla nelehký. Od prvopočátku je v péči pěstounky na přechodnou dobu a od té doby udělala ve svém vývoji četné pokroky. Martinka má snědou pleť, hnědé vlásky, tmavé oči a dlouhé řasy, je to okatá, usměvavá a „upovídaná“ princezna. Lékaři i psycholog konstatují rovnoměrný vývoj. Maminka má svoji holčičku ráda, ale má hodně starostí a pečovat o ni osobně nemůže. Kontakty s rodinou nepředpokládáme, do úvahy připadá i poručenská péče.


Kryštof (nar. 7/2017)

Hledáme pěstounskou rodinu pro zdravého pohledného chlapečka světlé pleti, hnědých očí a světle hnědých vlásků. V kontaktu je zpočátku trochu stydlivý a nejistý, ale jakmile se rozkouká, je ho všude plno. Je moc šikovný, má rád hračky, nejradši stavebnice a auta, rád se tulí, mazlí a povídá si.  Maminka onemocněla a není v jejích silách se o chlapečka starat. Tatínek má spoustu starostí, které mu rovněž péči neumožňují, návrat do rodiny se spíše nepředpokládá.


 Míša (nar. 5/2017)

Modrooký chlapeček s blond vlasy potřebuje speciální péči. Nyní o Míšu pečují pěstouni na přechodnou dobu, už brzo ale přijde doba, kdy zde nebude moci zůstat. S ohledem na těžké vývojové opoždění je vyhledávání náhradních rodičů velmi obtížené.  Míša je psychomotoricky retardován, bude potřebovat dlouhodobou rehabilitaci, k tomu má vážené poškození sluchu, je indikováno používání sluchadel. Pokud by se našli pěstouni ochotní poskytnout domov chlapci, který do vínku nedostal příliš zdraví, odmění je jeho pohodovou povahou. Často se směje, živě reaguje, projevuje zájem o okolí i o nabízené hračky, které si prohlíží. Nejspokojenější je zatím v náruči pěstounky.  


Vašík (nar. 1/2019)

Hledáme dlouhodobé pěstouny pro ročního chlapečka světlé pleti, který ve 4 měsících utrpěl vážný úraz hlavičky. Od 5 měsíců je Vašík v pěstounské péči na přechodnou dobu. Péče pěstounů a odborníků pomohla k tomu, že zdravotní stav Vašíka se den ze dne lepší. Je z něj krásný usměvavý kluk a i přes počáteční špatné prognózy může Vašík v budoucnu sportovat a žít běžným životem. Rodiče Vašíka sami neměli v dětství na růžích ustláno. Péče by pro ně byla v tuto chvíli příliš náročná. Sami to uznávají a přejí si pro chlapečka hodnou rodinu. Pěstouni, pokud máte sílu a chuť pomoct Vašíkovi, ozvěte se nám. 


Bratři Felix (nar. 9/2010) a Michal (nar. 5/2015)

Hledáme pěstounskou rodinu pro dva brášky. Kluci jsou majoritního etnika, zdraví, pohlední, slušně vychovaní. Felix má světle hnědé vlasy a hnědé oči, chodí do třetí třídy, školu má rád a má v ní výborný prospěch. Po škole si rád zahraje fotbal nebo ping-pong. Mladší Míša má blond vlasy, modré oči, chodí do mateřské školy, je fixovaný na staršího brášku, který je pro něj vzorem. Míša má rozvinutou slovní zásobu a na svůj věk hezky mluví. Kluci jsou v kolektivu živější, potřebují se „aktivně vyřádit“, ale nemají žádné výchovné problémy.

Kluci ještě donedávna vyrůstali v kompletní rodině, ale ta se v důsledku závažných změn rozpadla, maminka má dost starostí sama se sebou, tatínek je vážně nemocný, a proto není v silách rodičů se osobně starat. Rodiče své děti v dětském domově nenavštěvují, návrat do rodiny se nepředpokládá.


Martínek (nar. 8/2019)

Hledáme pěstounskou rodinu pro zdravého chlapečka, je drobný a pohledný, má lehce snědou pleť, tmavě modré oči a světle hnědé vlásky. Je usměvavý, na procházkách v kočáru spokojeně spinká, má rád koupání a je to i velký jedlík. Nejspokojenější je v náruči, moc rád se mazlí.  Rodiče mají hodně starostí sami se sebou, s chlapečkem se nestýkají a stejně tak se svými dalšími staršími dětmi, které jsou v dětském domově. Kontakty s rodinou tedy nepředpokládáme.


Sourozenci Mareček (nar. 1/2013) a Alešek (nar. 2/2017)

Hledáme pěstounskou rodinu pro sourozence, kteří byli umístěni do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, protože se o ně náhle neměl kdo postarat. Jejich maminka má velké problémy a chlapce v zařízení nikdo nenavštěvuje. Oba chlapci jsou zdraví, velmi bystří a až na zanedbanou řečovou složku se vyvíjejí dobře. V zařízení již nemohou zůstat dlouho, potřebují někoho, kdo jim zajistí bezpečné a stabilní prostředí pro jejich chytré hlavičky. Obě děti mají světlou pleť, Mareček má hnědé vlásky i oči, Alešek má vlásky spíše plavé a oči modré. Potřebují nejlépe pěstounský pár, který bude ochoten je přijmout i s jejich životním příběhem a podporovat je v rozvoji jejich potenciálu.


Dvojčata Ládík a Lenka (nar. 1/2019)

Hledáme pěstounskou rodinu pro dvojčátka, která měla příchod na svět ztížený. Dětičky se narodily předčasně a první týdny svého života strávily v nemocnici. Jsou to velcí bojovníci, dnes jsou zdraví, ve svém vývoji vše dohnaly a nedonošenost by na nich nikdo nepoznal. Dětičky mají světlou pleť a rezavé, lehce nahnědlé vlásky, chlapeček má tmavě modré oči, holčička zelené. Jsou mazlivé, na sebe fixované, pozitivně laděné a usměvavé. Rodiče mají své děti rádi, avšak mají spoustu práce se staršími sourozenci, kontakty s rodinou tedy spíše nepředpokládáme.


Jan (nar. 03/2016) a Jana (nar. 2/2017)

Sourozenci jsou umístěni v dětském domově již od útlého věku. O umístění požádali rodiče, kteří neměli dlouhodobě stabilní prostředí pro výchovu. Děti mají tmavé vlasy a tmavé oči, jsou líbivého vzhledu. Jsou zdravé a na sebe hodně fixované. Sourozenci jsou temperamentní, emotivní, vyžadují vřelou náruč a mazlení.   
V případě svěření do pěstounské péče je třeba počítat s osobními kontakty zejména s tatínkem.Daniel (nar. 8/2002) Nella (nar. 2/2006) a Tea (nar. 9/2013)

Aktuálně hledáme tolerantní pěstounskou rodinu pro tři sourozence. Maminka dětem zemřela a tatínek se zdržuje neznámo kde. Širší rodina se o děti postarat nemůže, proto jsou sourozenci společně umístěni v dětském domově v Karlovarském kraji. Děti jsou zdravé, dvě starší navštěvují běžnou ZŠ, není diagnostikována žádná porucha učení, pozornosti aj. S ohledem na matčinu nemoc je nejstarší Daniel zvyklý pomáhat s péčí o mladší sestry. Sourozenci jsou si blízcí, jejich případné rozdělení by pro ně znamenalo velkou emocionální zátěž. Všechny tři děti jsou šikovné a pohledné. Mají tmavé vlasy, Daniel a Tea mají modrošedé oči, Nella má oči hndědozelené. Pomozte nám těmto dětem najít novou rodinu.


Víťa (nar. 5/2006)
Víťa to měl v rodině moc těžké, zažil dost nepěkných věcí, proto musel být březnu 2017 umístěn do dětského domova. Je to milý chlapec, navštěvuje 5. třídu ZŠ, prospěch má průměrný, slabší je v matematice, všeobecné znalosti má však výborné. Má světle hnědé vlasy a je drobnější postavy. Rodiče Víťu v DD nenavštěvují, protože bydlí velmi daleko. Žádné sourozence chlapec nemá. Je velmi hravý, komunikativní, potřebuje dostatek pozornosti. Při běžných činnostech bývá trochu zbrklý a roztěkaný, ale je snaživý.   S ohledem na to, čím si prošel, potřebuje trpělivý, klidný přístup, pochopení a domov, kde jej budou brát takového, jaký je.  


Mirek (nar. 10/2010)
Chlapec je umístěn od října 2016 v dětském domově. O umístění požádala sama maminka, protože s chlapcem neměla kam jít a potřebovala si vyřešit osobní záležitosti. Mirek je velmi chytrý, má bohatou slovní zásobu.  Zanedbávání a rizikový způsob života rodičů se na něm však podepsal. V rodině byl svědkem užívání alkoholu, drog, násilí, vulgarismů apod. Má tendence k problémovému chování, byla mu diagnostikována ADHD. Pro další vývoj chlapce je nezbytné zajistit stabilní zázemí, pevný denní režim, důsledné vedení a zejména projevy citu a zájmu. Mirek je pohledný chlapec hnědých vlasů i očí a je komunikativní. Hledáme pěstouny, kteří Mirkovi dokáží pomoct vyrovnat se s jeho minulostí a nastartovat jeho budoucnost.
Poslední aktualizace dne 02.04.2020