Potřebujeme rodinu

Prostřednictvím této rubriky se Krajský úřad Karlovarského kraje snaží najít možnost pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří zprostředkovat náhradní rodinnou péči.Prostřednictvím této rubriky se Krajský úřad Karlovarského kraje snaží najít možnost pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří zprostředkovat náhradní rodinnou péči.

Příběh Robíka

Upozornění

Náhradní rodinnou péči lze zprostředkovat pouze žadatelům, kteří jsou zařazeni v evidenci žadatelů vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny vedené některým z krajských úřadů v rámci ČR. O konečném zprostředkování náhradní rodinné péče rozhoduje Krajský úřad Karlovarského kraje se souhlasem krajského úřadu, v jehož evidenci jsou žadatelé zařazeni.
Údaje o dětech jsou anonymizované.  Bližší údaje o dětech nelze sdělovat po telefonu, krajský úřad je poskytne žadatelům až při osobním seznámení s dokumentací dítěte. 

Jak to funguje?

1. V případě, že jste žadatel zařazený do evidence osob vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny kteréhokoliv krajského úřadu v rámci ČR a máte zájem o zprostředkování náhradní rodinné péče ke konkrétnímu dítěti z této rubriky, kontaktujte pracovnici pro náhradní rodinnou péči Krajského úřadu Karlovarského kraje Bc. Miluši Merklovou na tel. čísle 354 222 497, případně prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Té sdělíte Vaše kontaktní údaje.

2. Následně budou na krajský úřad, v jehož evidenci jste vedeni jako osoby vhodné stát se osvojiteli nebo pěstouny, zaslány informace o dítěti. Pracovníci příslušného krajského úřadu posoudí Váš záměr a následně vyhodnotí, zda zašlou Krajskému úřadu Karlovarského kraje Vaší dokumentaci k faktickému projednání.

3. Pokud se tak stane, pracovníci Krajského úřadu Karlovarského kraje svolají pracovní skupinu pro projednání dětí vhodných do náhradní rodinné péče a v kruhu odborníků rozhodnou, zda jste pro dítě vhodnými osvojiteli/pěstouny, či nikoliv.

 

Aktuálně hledáme rodinu pro:


Sourozenci Mareček (nar. 1/2013) a Alešek, nar. 2/2017

Hledáme pěstounskou rodinu pro sourozence, kteří byli umístěni do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, protože se o ně náhle neměl kdo postarat. Jejich maminka má velké problémy a chlapce v zařízení nikdo nenavštěvuje. Oba chlapci jsou zdraví, velmi bystří a až na zanedbanou řečovou složku se vyvíjejí dobře. V zařízení již nemohou zůstat dlouho, potřebují někoho, kdo jim zajistí bezpečné a stabilní prostředí pro jejich chytré hlavičky. Obě děti mají světlou pleť, Mareček má hnědé vlásky i oči, Alešek má vlásky spíše plavé a oči modré. Potřebují nejlépe pěstounský pár, který bude ochoten je přijmout i s jejich životním příběhem a podporovat je v rozvoji jejich potenciálu.


Dvojčata Ládík a Lenka, nar. 1/2019

Hledáme pěstounskou rodinu pro dvojčátka, která měla příchod na svět ztížený. Dětičky se narodily předčasně a první týdny svého života strávily v nemocnici. Jsou to velcí bojovníci, dnes jsou zdraví, ve svém vývoji vše dohnaly a nedonošenost by na nich nikdo nepoznal. Dětičky mají světlou pleť a rezavé, lehce nahnědlé vlásky, chlapeček má tmavě modré oči, holčička zelené. Jsou mazlivé, na sebe fixované, pozitivně laděné a usměvavé. Rodiče mají své děti rádi, avšak mají spoustu práce se staršími sourozenci, kontakty s rodinou tedy spíše nepředpokládáme.


Pepíček (nar. 03/2018)

Aktuálně vyhledáváme vhodnou dlouhodobou pěstounskou rodinu pro zdravého chlapečka. Pomoc pro něj potřebujeme zajistit do dvou měsíců. Doposud vše vypadalo, že bude Pepíček vyrůstat v rodině jako ostatní děti, bohužel se situace zvrtla a na dlouhé vyhledávání není příliš času. Chlapeček má tmavě hnědé kudrnaté vlásky a hnědé oči, je to roztomilý čertík. Narodil se sice předčasně, ale vše dohnal. Jeho vývoj i zdravotní stav jsou v naprostém pořádku. Pokud budou probíhat v budoucnu kontakty s rodinou, nepředpokládáme příliš vysokou frekvenci a vše bude zcela jistě probíhat v klidu.


Jan (nar. 03/2016) a Jana (nar. 02/2017)

Sourozenci jsou umístěni v dětském domově již od útlého věku. O umístění požádali rodiče, kteří neměli dlouhodobě stabilní prostředí pro výchovu. Děti mají tmavé vlasy a tmavé oči, jsou líbivého vzhledu. Jsou zdravé a na sebe hodně fixované. Sourozenci jsou temperamentní, emotivní, vyžadují vřelou náruč a mazlení.   
V případě svěření do pěstounské péče je třeba počítat s osobními kontakty zejména s tatínkem.Daniel, nar. 8/2002, Nella, nar. 2/2006 a Tea, nar. 9/2013

Aktuálně hledáme tolerantní pěstounskou rodinu pro tři sourozence. Maminka dětem zemřela a tatínek se zdržuje neznámo kde. Širší rodina se o děti postarat nemůže, proto jsou sourozenci společně umístěni v dětském domově v Karlovarském kraji. Děti jsou zdravé, dvě starší navštěvují běžnou ZŠ, není diagnostikována žádná porucha učení, pozornosti aj. S ohledem na matčinu nemoc je nejstarší Daniel zvyklý pomáhat s péčí o mladší sestry. Sourozenci jsou si blízcí, jejich případné rozdělení by pro ně znamenalo velkou emocionální zátěž. Všechny tři děti jsou šikovné a pohledné. Mají tmavé vlasy, Daniel a Tea mají modrošedé oči, Nella má oči hndědozelené. Pomozte nám těmto dětem najít novou rodinu.


Víťa, nar. 5/2006
Víťa to měl v rodině moc těžké, zažil dost nepěkných věcí, proto musel být březnu 2017 umístěn do dětského domova. Je to milý chlapec, navštěvuje 5. třídu ZŠ, prospěch má průměrný, slabší je v matematice, všeobecné znalosti má však výborné. Má světle hnědé vlasy a je drobnější postavy. Rodiče Víťu v DD nenavštěvují, protože bydlí velmi daleko. Žádné sourozence chlapec nemá. Je velmi hravý, komunikativní, potřebuje dostatek pozornosti. Při běžných činnostech bývá trochu zbrklý a roztěkaný, ale je snaživý.   S ohledem na to, čím si prošel, potřebuje trpělivý, klidný přístup, pochopení a domov, kde jej budou brát takového, jaký je.  


Mirek, nar. 10/2010
Chlapec je umístěn od října 2016 v dětském domově. O umístění požádala sama maminka, protože s chlapcem neměla kam jít a potřebovala si vyřešit osobní záležitosti. Mirek je velmi chytrý, má bohatou slovní zásobu.  Zanedbávání a rizikový způsob života rodičů se na něm však podepsal. V rodině byl svědkem užívání alkoholu, drog, násilí, vulgarismů apod. Má tendence k problémovému chování, byla mu diagnostikována ADHD. Pro další vývoj chlapce je nezbytné zajistit stabilní zázemí, pevný denní režim, důsledné vedení a zejména projevy citu a zájmu. Mirek je pohledný chlapec hnědých vlasů i očí a je komunikativní. Hledáme pěstouny, kteří Mirkovi dokáží pomoct vyrovnat se s jeho minulostí a nastartovat jeho budoucnost.
Poslední aktualizace dne 02.12.2019