Jdi na obsah Jdi na menu

Potřebujeme rodinu

Prostřednictvím této rubriky se Krajský úřad Karlovarského kraje snaží najít možnost pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří zprostředkovat náhradní rodinnou péči.

rob2.jpg

Upozorněnívykricnik.jpg

Náhradní rodinnou péči lze zprostředkovat pouze žadatelům, kteří jsou zařazeni v evidenci žadatelů vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny vedené některým z krajských úřadů v rámci ČR. O konečném zprostředkování náhradní rodinné péče rozhoduje Krajský úřad Karlovarského kraje se souhlasem krajského úřadu, v jehož evidenci jsou žadatelé zařazeni.

Údaje o dětech jsou anonymizované.  Bližší údaje o dětech nelze sdělovat po telefonu, krajský úřad je poskytne žadatelům až při osobním seznámení s dokumentací dítěte. 

Jak to funguje

otaznik.jpg

1. V případě, že jste žadatel zařazený do evidence osob vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny kteréhokoliv krajského úřadu v rámci ČR a máte zájem o zprostředkování náhradní rodinné péče ke konkrétnímu dítěti z této rubriky, kontaktujte pracovnici pro náhradní rodinnou péči Krajského úřadu Karlovarského kraje Bc. Miluši Merklovou na tel. čísle 354 222 497, případně prostřednictvím e-mailu: miluse.merklova@kr-karlovarsky.cz. Té sdělíte Vaše kontaktní údaje.

2. Následně budou na krajský úřad, v jehož evidenci jste vedeni jako osoby vhodné stát se osvojiteli nebo pěstouny, zaslány informace o dítěti. Pracovníci příslušného krajského úřadu posoudí Váš záměr a následně vyhodnotí, zda zašlou Krajskému úřadu Karlovarského kraje Vaší dokumentaci k faktickému projednání.

3. Pokud se tak stane, pracovníci Krajského úřadu Karlovarského kraje svolají pracovní skupinu pro projednání dětí vhodných do náhradní rodinné péče a v kruhu odborníků rozhodnou, zda jste pro dítě vhodnými osvojiteli/pěstouny, či nikoliv.

Aktuálně hledáme rodinu pro

Sourozenci Honzík (7 let) a Libor (6 let)

muz.jpgmuz.jpg

Kluci se dostali do dětského domova v roce 2012. Rodiče chlapců neměli dostatek financí a ztratili bydlení. Potýkali se i s dalšími osobními problémy.  Maminka chlapce sice navštěvuje, ale pouze velmi zřídka, zhruba 1x až 2x za rok. Občas klukům také telefonuje. Víc není v jejích možnostech. Chlapcům však už dlouho chybí rodinné prostředí a individuální péče. Kluci jsou oba krásní, šikovní a hodní.

Honzík půjde v září do první třídy a bude potřebovat pomoc, aby se lépe soustředil a zvládl učivo. Je to usměvavý chlapec, světle hnědých vlásků, hnědých očí a světlé pleti, je drobnější postavy, je hodný, šikovný, aktivní, potřebuje dostatek zájmu a podpory a někdy také usměrnit pozornost na zadané úkoly, proto potřebuje trpělivé pěstouny. 

Liborek je veselý a komunikativní. Má světlé vlásky a modré oči. Je trošku rozvážnější, snaživý a soutěživý, má rád tanec, hudbu a zpěv. Zatím chodí do mateřské školy, a protože ani on neudrží dlouho pozornost, půjde do školy až o rok později. 

Kluci už mají za sebou několik zklamání, bude proto potřeba navazovat s nimi kontakt pozvolna a trpělivě. Nejdůležitější pro ně je jistota a důvěra. 

Vendulka (3 roky) a Klárka (2 roky)

zena.jpg

O holčičky se rodina neuměla dobře postarat, život v ústavu jim však nenahradí rodičovskou náruč, což se projevuje i na jejich zpožďujícím se vývoji. Jsou to hodné holčičky tmavých vlásků a očí, světlejší pleti, jsou relativně zdravé. Přesto že se jedná o sestřičky, je patrné, že každá z nich má jiného tatínka. Již dlouhou dobu se o děvčátka nikdo nezajímá, je tedy možné umístit je do pěstounské rodiny, ale mohou být také osvojeny.

Vendulka má ráda škádlivky, říkanky, ráda tančí a moc ráda se mazlí. Moc jí nebaví knížky, a když se jí něco nelíbí, umí to dát najevo. Pokud se jí někdo věnuje, pak ochotně pomáhá i s úklidem hraček.

Klárka má ráda svůj klid a řád, je spokojená, když je vše tak, jak má být. Je šťastná, když se jí někdo věnuje, potom je povídavá a vesele se směje. Je to osobnost, nenechá si jen tak sebrat hračku, aniž by se bránila. Je snaživá, dobře jí i spinká.

muz.jpg

Alešek (6 měsíců)

Alešek se narodil předčasně mamince, která řešila své zdravotní a sociální problémy a neměla už dost sil věnovat mateřskou lásku miminku. Přesto je Alešek dobře naladěný, klidný a usměvavý. Má rád kontakt s lidmi. Rád se chová a v náruči je opravdu spokojený. Maličký má kořeny v cizině, je exotického vzhledu. Bylo nutné, aby podstoupil operaci břišní kýly, jinak je zdravý. Alešek čeká na své nejbližší u pěstounů na přechodnou dobu, kteří se o něj velmi dobře starají, ale nemohou ho u sebe mít déle než rok a čas velmi rychle ubíhá. Chlapeček nutně potřebuje láskyplnou náruč, aby prožil šťastné dětství. Prozatím nemůže být osvojen, proto hledáme milující pěstouny. Do budoucna se však může situace změnit. Aktuálně se o maličkého nikdo z rodiny nezajímá.

Dvojčata Lukášek a Jiřík (5 let)

muz.jpgmuz.jpg

Chlapci se dostali do dětského domova velmi zanedbaní a ve špatném psychickém stavu. Vzhledem k tomu, že se již brzo bude muset řešit školní docházka chlapců a domů se vrátit nemohou, potřebují velmi naléhavě trpělivé pěstouny, kteří budou umět chlapečky podpořit a pomoct jim překonat těžkosti, se kterými se doposud setkávali. Maminka se o chlapečky nemůže starat dlouhodobě a tatínek má mnoho svých osobních potíží. Oba kluci jsou velmi líbivého vzhledu, mají světlou pleť a světlé vlásky. Aktuálně jsou bez zdravotních potíží a jejich vývoj je přiměřený. Předchozí události si však nesou v sobě. Oba kluci mají rádi čtení pohádek, rádi si hrají s pexesem či legem, baví je skládat puzzle a malovat. Spolu s dvojčaty je v zařízení umístěn také jejich starší dvanáctiletý bratr, kterého si občas bere domů tatínek a často navštěvuje také hostitelskou rodinu. Všichni sourozenci mají mezi sebou moc hezký vztah, který bude třeba nadále udržovat. Ideální by bylo nalézt rodinu pro všechny tři chlapce, nebo také dvě rodiny žijící blízko sebe.

 

 

Poslední aktualizace dne 24.5.2016