Jdi na obsah Jdi na menu

Potřebujeme rodinu

Prostřednictvím této rubriky se Krajský úřad Karlovarského kraje snaží najít možnost pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří zprostředkovat náhradní rodinnou péči.

rob2.jpg

Upozorněnívykricnik.jpg

Náhradní rodinnou péči lze zprostředkovat pouze žadatelům, kteří jsou zařazeni v evidenci žadatelů vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny vedené některým z krajských úřadů v rámci ČR. O konečném zprostředkování náhradní rodinné péče rozhoduje Krajský úřad Karlovarského kraje se souhlasem krajského úřadu, v jehož evidenci jsou žadatelé zařazeni.

Údaje o dětech jsou anonymizované.  Bližší údaje o dětech nelze sdělovat po telefonu, krajský úřad je poskytne žadatelům až při osobním seznámení s dokumentací dítěte. 

Jak to funguje

otaznik.jpg

1. V případě, že jste žadatel zařazený do evidence osob vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny kteréhokoliv krajského úřadu v rámci ČR a máte zájem o zprostředkování náhradní rodinné péče ke konkrétnímu dítěti z této rubriky, kontaktujte pracovnici pro náhradní rodinnou péči Krajského úřadu Karlovarského kraje Bc. Miluši Merklovou na tel. čísle 354 222 497, případně prostřednictvím e-mailu: miluse.merklova@kr-karlovarsky.cz. Té sdělíte Vaše kontaktní údaje.

2. Následně budou na krajský úřad, v jehož evidenci jste vedeni jako osoby vhodné stát se osvojiteli nebo pěstouny, zaslány informace o dítěti. Pracovníci příslušného krajského úřadu posoudí Váš záměr a následně vyhodnotí, zda zašlou Krajskému úřadu Karlovarského kraje Vaší dokumentaci k faktickému projednání.

3. Pokud se tak stane, pracovníci Krajského úřadu Karlovarského kraje svolají pracovní skupinu pro projednání dětí vhodných do náhradní rodinné péče a v kruhu odborníků rozhodnou, zda jste pro dítě vhodnými osvojiteli/pěstouny, či nikoliv.

Aktuálně hledáme rodinu pro

muz.jpg

Mireček (2 roky a 3 měsíce)

Mireček se narodil mamince, která má potíže v oblasti užívání návykových látek. Tatínka nemá Mireček zapsaného v rodném listě. Maminka se nějakou dobu pokoušela o Mirečka starat sama. Moc se jí to nedařilo, a tak Mirečka předala svému příbuznému a od té doby není se synkem v kontaktu, nikdo neví, kde se vlastně maminka nyní zdržuje.  U příbuzných však Mireček také nemohl zůstat a několik měsíců strávil v ústavu, než byl předán do pěstounské péče na přechodnou dobu. U přechodných pěstounů se mu daří velmi dobře. Je šikovný, nebojácný, dobře jí, je zdravý, ještě nestonal. Velmi rychle se učí novým věcem, říkadlům, básničkám. Jeho vývoj je rovnoměrný.  Je to moc hodný chlapeček, nezlobí, nevzteká se, je klidný a spinká celou noc. Má rád, když  si může hrát venku a je rád ve společnosti jiných dětí. Je pozitivně emocionálně laděný. Protože je péče současných pěstounů časově ohraničená, hledáme pro Mirečka dlouhodobý domov. Do budoucna bude zřejmě možné chlapce i osvojit, zatím se však řeší složitá právní situace u soudu, a tak hledáme dlouhodobé pěstouny s širokým srdíčkem. Mareček je chlapeček líbivého vzhledu. Má souměrný obličej, krásný úsměv, tmavé vlásky a velké, tmavé oči s dlouhými řasami..

 

Poslední aktualizace dne 21.02.2017