Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Přijďte na výstavu fotografií pěstounů do Chebu

28. 6. 2017

Krajský úřad Karlovarského kraje ve spolupráci s Městskou knihovnou v Chebu pořádá výstavu k problematice pěstounské péče v rámci kampaně pro vyhledávání osob vhodných stát se pěstouny v Karlovarském kraji STAŇTE SE PĚSTOUNEMVýstava přibližuje konkrétní životní příběhy pěstounských rodin a ukazuje, že pěstounské péči se věnují muži a ženy různých profesí, věku i vzdělání. Výstava se koná od 1.7. do 31.7.2017 v Městské knihovně v Chebu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

I na Dni záchranářů se lidé zajímali o pěstounskou péči

26. 6. 2017

Dne 17.6.2017 se konal již 10. ročník nepřehlédnutelné akce Den záchranářů. Akce se koná každý rok ve stejném termínu a na stejném místě, tedy v areálu Rolava v Karlových Varech a organizuje ji Záchranný kruh Karlovy Vary. Díky vstřícným pořadatelům mohl Krajský úřad Karlovarského kraje v rámci této akce informovat účastníky o institutu dlouhodobé pěstounské péče.

  • Počet osob, kterým byla poskytnuta podrobná konzultace k výkonu dlouhodobé pěstounské péče: 12 
  • Počet rozdaných informačních materiálů: 24ks
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

iHned.cz: Slováci už kojenecké ústavy zrušili. Česko se jich nevzdává

23. 6. 2017

Internetová verze Hospodářských novin přinesla článek o kojeneckých ústavech. Vláda by se do konce června měla už poněkolikáté zabývat reformou péče o opuštěné děti. Česko patří k posledním zemím v EU, které nemají stanovenu věkovou hranici, pod níž se děti neumisťují do ústavů. Sousední Slovensko přitom hranici má už jedenáct let. Celý článek najdete na této stránce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Karlovarský deník: Pěstouny trápí řada problémů

7. 6. 2017

Náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis svolal dvě jednání u kulatého stolu, jejichž hlavním cílem bylo definovat problémy, se kterými se potýkají přechodní i dlouhodobí pěstouni v regionu. Celý článek si přečtěte na stránkách Karlovarského deníku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Na akci Tour de Kolečko se dozvíte informace i k pěstounské péči

29. 5. 2017

Zveme na akci, v rámci které bude mimo jiné možné dozvědět se něco o pěstounské péči. Jedná se o recesistickou akci, jejímž pořadatelem je město Ostrov. Akce se koná v sobotu 10. června 2017 od 9 hod. 

Téma pěstounské péče zde budou zastupovat herci divadelního spolku Difadlo. Ti se postarají o tzv. Srandakiádu, která je nedílnou součástí celé akce. Několik rolí ztvární také samotné děti vyrůstající v péči pěstounů.  Tyto pěstouny sdružuje organizace Služby pro rodinu z.ú.  

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Přijďte si hodit vlaštovkou a podpořit Dobrý start

29. 5. 2017

Pánové Fr. Vébr a Vl. Nedoma ve spolupráci se Spolkem na záchranu kostela sv. Anny, MGH Consult a Domy KV pořádají v neděli 11. června od 17 hod hromadný hod papírovou vlaštovkou na jednom místě. Touto akcí chtějí symbolicky podpořit Iniciativu Dobrý start, jejímž cílem je umožnit ohroženým dětem vyrůstat v rodinách a ne v kojeneckých ústavech, protože z rodiny doletí dál. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Pěstounka: Úsilí vynaložené při péči o pěstounské dítě se tisíckrát vrátí

25. 5. 2017

Krajský úřad Karlovarského kraje si popovídal s jednou z pěstounek z Karlovarského kraje. Pěstounka vyprávěla svůj příběh, aby předala své zkušenosti případným dalším zájemcům o pěstounskou péči. 

Paní Jarmila je pěstounkou od listopadu 2016. Bydlí v Karlových Varech. Vystudovala vyšší odbornou školu sociálně-právní. Před svým rozhodnutím stát se pěstounkou pracovala jako sociální pracovnice v jedné neziskové organizaci.  
V současné době pečuje Jarmila o tříletého Tadeáška, kterého si převzala z kojeneckého ústavu, kde byl chlapeček umístěn více než rok. S úsměvem, klidem, ale také s patřičnou vážností odpovídala Jarmila na dotazy o své cestě k pěstounství, o radostech i těžkostech této profese.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Krajské listy: Na krajském úřadě se jednalo o pěstounské péči

25. 5. 2017

Náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis svolal dvě jednání u kulatého stolu, jejichž hlavním cílem bylo nadefinovat problémy, se kterými se potýkají přechodní i dlouhodobí pěstouni v regionu. Snahou všech zainteresovaných stran je navrhnout konkrétní opatření, jež by se mohla promítnout do připravované zákonodárné iniciativy. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Pozvánka na RODINNÝ MOTODEN do Chebu

23. 5. 2017

Pěstouni nejen pěstounům pořádají v sobotu 27. května 2017 od 13,30 hod na čerpací stanici Robin Oil Cheb - Zlatý vrch akci RODINNÝ MOTODEN. Jedná se o akci, která má pobavit a informovat o náhradní rodinné péči a možnostech, jak se lze aktivně zapojit.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Pozvánka na informační akci pro zájemce o pěstounskou péči

3. 4. 2017

Nezisková organizace Centrum pro dítě a rodinu Valika, z.s. pořádá ve středu 12. dubna 2017 od 16.00 hod v Pedagogicko-psychologické poradně v Sokolově na adrese K.H. Máchy 1276 informační setkání pro zájemce o pěstounskou péči.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Novinky.cz: Na dětské ústavy jdou miliardy korun, na péči o rodinu už peníze nezbývají

3. 4. 2017

Ústavní péče o odebrané děti je stále rozbujelá a polyká miliardy, ačkoli terénní práce s ohroženou rodinou je účinnější a nepoměrně levnější. Celý příspěvek najdete ZDE.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Zveřejnili jsme plán aktivit na podporu pěstounské péče pro rok 2017

27. 3. 2017

Připravili jsme pro Vás přehledný plán aktivit a akcí na rok 2017 (výstav, informačních akcí, kulturních akcí, atd.), které se zaměřují na propagaci náhradní rodinné péče. Jedná se o akce, které se konají na území Karlovarského kraje a pořádá je buď Krajský úřad Karlovarského kraje, neziskové organizace nebo další subjekty, které se rozhodly participovat na kampani pro vyhledávání osob vhodných se pěstouny „Staňte se pěstounem“. Plán na rok 2017 najdete na této stránce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Aktuálně.cz: Konec kojeneckých ústavů a větší důraz na prevenci. Plán péče o ohrožené děti projedná vláda

22. 3. 2017

Ve středu vláda rozhodne o tom, zda se Česko vydá cestou většiny evropských zemí a zakáže umisťování malých dětí do kojeneckých ústavů, sjednotí péči o ohrožené děti pod jedno ministerstvo a více se zaměří na pomoc rodinám, aby děti v ústavech končit vůbec nemusely. Na nutnost schválení nejen tohoto plánu, ale i konkrétních opatření - například stanovení věkové hranice, do které děti nemohou být umisťovány v ústavech - v úterý upozornila iniciativa Dobrý start, kterou založila Linda Jablonská, režisérka dokumentu V nejlepším zájmu dítěte. Celý příspěvek na webu Aktuálně.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Novinky.cz: Udělejte už něco s ohroženými dětmi, vyzývá vládu a premiéra iniciativa

22. 3. 2017

Zástupci iniciativy Dobrý start, která usiluje o omezování umisťování malých dětí do ústavní péče, vyzvali na úterní tiskové konferenci vládu, aby do konce června připravila zákony na podporu ohrožených dětí. K tomu se kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) zavázal už koncem loňského roku. Celý příspěvek najdete na Novinky.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Novinky.cz: Mirek se uspával boucháním hlavou do polštáře, popsala pěstounka první měsíce v rodině

2. 3. 2017

Ukolébavka ani pohádka nepomohly tříletému Mirkovi usnout, jediné, co ho dokázalo uspat, bylo bouchání hlavou do polštáře. Trvalo rok, než se to změnilo. Dnes je Mirkovi deset let, ale některá traumata z kojeneckého ústavu, kde do tří let vyrůstal, si nese dodnes. Celý příspěvek najdete na webu Novinky.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality